niedziela, 10 września 2017

Jak zbudować pewność siebie?


Hej, hej!

Powoli wprowadzam w swoje życie zwyczaj w pisaniu postów. Wiem, że może rutyna nie jest czymś dobrym, ale według mnie wprowadzona z umiarem potrafi nawet nas nieźle zmotywować do działania. Ale powracając do tematu notki: jak możemy zbudować pewność siebie? Osobiście mogę stwierdzić, że ja do końca nie jestem super pewna siebie, ale mimo wszystko staram się tą cechę budować, bo uważam, że jest istotnym elementem naszego charakteru. Poniżej przedstawię moje sposoby aby stawać się coraz bardziej pewnym siebie, o tym, co zauważyłam po mnie, mi pomogło. 

Osiągnięcia

Nie mówię tutaj tylko i wyłącznie o tych nagradzanych osiągnięciach, takich jak różne konkursy czy olimpiady. Mówię tutaj o każdym takim małym sukcesie, który udało wam się wykonać. Odważyliście się właśnie przejechać rollercoasterem, skoczyliście ze spadochronu, pokonaliście własny lęk wysokości? Osiągnięcia nie muszą być zawsze zauważone przez innych, nagrodzone sławą - jeśli uda nam się coś osiągnąć, np. własny cel czy marzenie, wzmocni to nasze poczucie własnej wartości, że potrafimy, że damy radę.

Zainteresowania

Myślę, że dzięki zainteresowaniom wiemy kim jesteśmy, co nas fascynuje, lepiej siebie znamy i doceniamy. Nasze pasje mocno wzmacniają naszą wartość, skupiamy swoją uwagę na nich, wiemy, że jesteśmy dobrzy w tym co robimy i dzięki temu jesteśmy przekonani własnej wartości.


Przyjaźń

Uważam, że dobrze mieć takiego przyjaciela, który pomaga nam budować naszą pewność siebie. W końcu przyjaciele powinni się wspierać. Nie uważam, że przyjaźń czy związek, w którym osoby niszczą siebie nawzajem czy swoją pewność siebie to jest coś w porządku. Mimo wszystko, te osoby powinny być dla nas kimś najbliższym, powinniśmy być dla nich najwspanialsi, tak samo jak oni dla nas, na czym polega zdrowa relacja.

Poczucie humoru 

Tutaj się nie da nie zgodzić. Sam przyznaj, czy osoby, które potrafią się z siebie śmiać nie sprawiają wrażenia bardziej pewnych siebie? Właśnie. Jeśli mamy do siebie dystans, mniej się przejmujemy tym co ktoś nam powiedział, stajemy się bardziej pewni siebie.


Stawianie sobie wyzwań lub celów

Nie mówię tutaj o stawianie sobie wygórowanych progów, bo szybciej się zawiedziemy i będziemy się ciągle nie doceniać. Cieszmy się małych kroczków, które prowadzą do osiągnięcia tego głównego celu, zamiast ciągle narzekać, że ten proces jest strasznie wolny. DOCENIAJMY KAŻDE NAJMNIEJSZE STARANIA :)I bym powiedziała, że to na tyle z przykładów z mojej strony :) A wy uważacie się za osoby pewne siebie czy wręcz przeciwnie? 
Do następnej notki! 

Kamila4 komentarze :

 1. O tak zgodzę się z tym ♥
  Świetny post

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy jestem pewna siebie? Nie wiem ale wiem, że potrafię sprawiać wrażenie, że taka jestem. Według mnie najważniejsze jest robić to co kochasz, stajesz się przez to lepsza i pewność siebie przychodzi z czasem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O I wlasnie o to mi mniej wiecej chodzilo piszac ten post ☺

   Usuń
 3. polecam looknąć na moje posty:https://topmixxd.blogspot.com/2017/09/moj-artystyczny-ekwipunek.html i https://topmixxd.blogspot.com/2017/09/zdjecia-z-wycieczki.html

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.