środa, 7 grudnia 2016

Istnienie internetowej przyjaźni

Hej myszki!
Tak, obiecałam sobie w 2016, że będę pisać na blogu. Z racji, że do końca roku jeszcze niecały miesiąc (nie mogę uwierzyć, że dobiega końca) to postanowiłam, że po raz kolejny spróbuje i mam nadzieję, że nie będę cierpieć na brak motywacji, chęci czy weny. 


Na początku dokonam krótkiej klasyfikacji na jakie dzielą się przyjaźnie internetowe :
- kiedy osoby przyjaźnią się w rzeczywistości, po czym ktoś wyjeżdża i porozumiewają się przez internet;
- kiedy poznają się w internecie i zwykle spotykają w końcu w rzeczywistości;

Czy wierzę w taką przyjaźń? 

Owszem, wierzę. Nie mogę jednak wypowiedzieć się jednak co do takiej, w której liczy się większa odległość, ale również uważam, że istnieje. Liczą się chęci i oczywiście pieniądze, aby dostać się do takiego przyjaciela. U mnie jest to o tyle prostsze, bo jesteśmy z jednego województwa. Niby nic, ale nie możemy widywać się zbyt często. 

Ile razy spotkaliście się już?

Dwa razy :)
4 czerwca i 26 listopada tego roku. 

Kiedy należy się spotkać i czy musimy?

Oczywiście, że nie musicie! Wbrew przeciwnie, robienie tego, ponieważ jest to ,,cool'' i ,,the best'' i w ogóle takie tumblr, ale spotykacie się w końcu dla siebie. Spotkanie nie jest czymś koniecznym, jeśli wystarcza Ci rozmowa z twoim internetowym przyjacielem przez wideo czat czy facebook to proszę bardzo! Jednak uważam, że wszyscy po czasie chcą poznać tą drugą osobę w rzeczywistości, móc przytulić, porozmawiać bez zakłóceń kamerki internetowej czy słabego zasięgu w telefonie. Jednak musimy pamiętać, że umawianie spotkania z osobą poznaną przez internet jest ryzykowne, zwłaszcza jak nie jesteśmy pewni tożsamości danej osoby. Najlepiej jest się poznać, nie tylko pisać, ale (mimo tego jeśli się bardzo wstydzimy) rozmawiać przez skype czy telefon. 

Co sądzisz o szukaniu internetowego znajomego na siłę?

Uważam to za mega dziecinne. Kiedyś sama szukałam, bez oczekiwanych skutków. W końcu tak po prostu zrezygnowałam i poznałam kogoś takiego jak Armin. Przyjaciółmi w sumie staliśmy się dopiero w tym roku, choć znamy się od 2013. Ostatnio zaczęłam sądzić, że ludzie posiadanie internetowej znajomości traktują jako coś czym można się pochwalić. Jest to głupie,takiemu przyjacielowi powinniśmy ufać, dobrze się z nim dogadywać, znaleźć wspólny język. Często mam też wrażenie, że ludzie nazywają mianem tzw ,,if'' każdą osobę, z którą chwilę gadał, dobrze im się gadało i już są wielce przyjaciółmi przez internet. 

Gdzie znaleźć takiego przyjaciela i jak szukać?

Nie umiem na to odpowiedzieć konkretnie, bo każdy znajduję gdzie indziej. Na przykład możesz trafić na blog osoby, która zaciekawiła Cię jej sposobem bycia. Na instagramie, na forum, na grupie na facebooku, w różnych grach przeglądarkowych. Naprawdę możliwości jest dużo. Jednak nie powinniśmy takiego przyjaciela szukać-sam się znajdzie.
I to na tyle, mam nadzieję, że post się spodobał. Jeśli macie jakieś pytania na które odpowiedziałam powyżej lub macie swoje zdanie o internetowej znajomości, podzielcie się nimi w komentarzach. Do następnego!

2 komentarze :

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.